DAMA NET s.r.o.

Rodinné domy a rekonstrukce

Od hrubé stavby po rodinné domy na klíč

Výstavba rodinného domu na klíč je vyžadována zejména klienty, kteří upřednostňují komplexní servis poskytovaných služeb - návrh, projekční práce, položení základů, inženýrské sítě až po vlastní výstavbu. Máme pro Vás připravené typové projekty, které se časem ukázaly jako nejoblíbenější, ale které je zároveň možné upravit dle Vašich požadavků.

Dále nabízíme možnost vytvoření individuálního projektu přesně na míru Vašim potřebám. Mezi naše další služby patří také možnost volby rozestavění, či dostavění, tedy výstavba domu do určité fáze nebo realizace stavby od Vámi zadaného stupně rozestavěnosti. Vždy přizpůsobujeme své služby potřebám klientům (možnost částečné výstavby, nebo nabídka komplexní stavby na klíč - úspora času, peněz, shánění dalších subdodavatelů atp., výstavby vlastními zaměstnanci....).

Z našeho pohledu a díky letitým zkušenostem v oboru je však nejlepší variantou realizovat výstavbu s jednou firmou, tzv. generálním dodavatelem. Díky tomu uzavíráte pouze jeden smluvní vztah a přenášíte veškeré starosti na generálního dodavatele. Tím dochází nejen ke snižování investičních nákladů, ale zejména k minimalizaci chybovosti při navazování jednotlivých dílčích řemesel v rámci stavby a následné úspoře tzv. vícenákladů. Díky tomu se realizace Vaší stavby nestane noční můrou, ale naopak radostí z očekávání nového bydlení.

Přízemní domy

Projekty přízemních domů jsou velmi oblíbené zejména u klientů, jejichž děti již bydlí ve vlastním. Velkou výhodou je pak také snadná dostupnost všech místností i v pokročilém věku, kdy nemusíte překonávat takové překážky, jako jsou schodiště. Můžete si zvolit již hotový projekt bungalovu, upravit stávající projekt nebo Vám vypracujeme projekt zcela nový podle Vašich požadavků. Typových projektů je na našem trhu nepřeberné množství a záleží jen na volbě zákazníka, kterému dáte přednost.

Patrové domy

Patrové rodinné domy lze zhotovit podle typových projektů s možností úpravy nebo podle Vašich vlastních. Úpravy jsou možné v podstatě jakékoliv a tak vždy vznikají domy odlišné a originální. Patrové domy jsou oblíbené zejména u početnějších rodin, kdy při stejné zastavěné ploše nabízejí pohodlné bydlení pro všechny členy domácnosti. Náklady na krychlový metr patrového domu jsou také v poměru zastavěné a užitné plochy o něco nižší, než u domů přízemních, protože některé komponenty potřebujete stejné v obou případech. Např. střechu byste u přízemního domu potřebovali dvakrát tak velikou při zachování stejné užitné plochy, jako u domu patrového.

Hrubá stavba

Po vydání stavebního povolení je možné zahájit realizaci hrubé stavby. Každý projekt lze upravit podle požadavků. Řídíme se přáním našich klientů - rychle postavit hrubou stavbu, bez starostí a aby do stavby nepršelo. Naše společnost se specializuje na výstavbu z cihlového zdiva, ať už se jedná o zdivo z pálené hlíny jako je např. porotherm, nebo o pěnosilikátové zdivo jako je např. ytong, či hebel.

Oproti dřevostavbám má takovýto dům lepší vlastnosti z hlediska dlouhodobější užitné hodnoty a tím zajistí na delší dobu ochranu Vámi vynaložené investice. Zděné domy vykazují větší odolnost vůči nepříznivým klimatickým podmínkám, plynoucím z evidentní změny světového klimatu (stále častější a intenzivnější vichřice, přívalové deště, záplavy, povodně a i v našich podmínkách se již vyskytující lokální tornáda). Kromě již uvedeného mají také lepší izolačně zvukové vlastnosti.

Realizaci hrubé stavby provádíme tedy v krátkém čase:

 • založení stavby
 • zdění obvodových a nosných zdí
 • betonování stropu
 • zdění podkroví a betonování věnce
 • komín
 • krov a střešní krytina
 • střešní okna a klempířské prvky
 • betonové schodiště
 • zdění příčekpříčky

Nechci stavět, ale rekonstruovat

Neprovádíme jen a pouze výstavbu domů, ale také kompletní nebo částečné rekonstrukce domů, půdní vestavby, podkroví a užitkových prostor a to vše s profesionálním servisem od prvotního návrhu projektu s rozpočtem po předání klíče od hotové stavby.

Co vše Vás při takové rekonstrukci čeká ?

 • zajištění demoličních prací
 • odvoz suti na skládku, či recyklaci
 • výstavba zdiva - hrubé stavby
 • rozvody vody a kanalizace
 • topenářské práce
 • elektroinstalace
 • počítačové a anténí rozvody
 • dodávka oken
 • dokončovací práce (omítky, malby atd.)
 • pokládka podlahových krytin
 • dodávka dveří
 • vybavení interiéru nábytkem

Na každou z těchto činností potřebujete odbornou firmu. V krajním případě tzn. zajištění a koordinace až 12 firem (profesí), čímž často dochází k vašemu zbytečnému časovému vytížení a zvýšenému riziku chybovosti díky nedostatečné součinnosti mezi jednotlivými řemesly. Ze zbytečných chyb při koordinaci pak pro Vás plynou další nezbytné vícenáklady. Všech těchto problémů a zákulisních a nepředvídatelných skutečností Vás můžeme jednoduše zbavit, jelikož veškeré tyto koordinační a profesně odborné záležitosti převezmeme za Vás.

Naše společnost Vám tak sníží i finanční zátěž. Váš čas strávený při rekonstrukci s naší společností sestává pouze v dozorování a to cca 1x týdně v rozsahu 2-3 hodin. Zde dochází ke vzájemné komunikaci nad prováděným dílem, a to ve smyslu „ladění" projektu za pochodu. Ze zkušeností víme, že často klienta oproti původním plánům napadne řada změn a doplňků, se kterými původně projekt nepočítal.

Přesto jsme schopni Vám i v průběhu rekonstrukce vyhovět a umožnit změny oproti původním plánům. Jen málo společností na našem trhu dokáže toto zajistit v maximálně profesionální kvalitě.

Rekonstruujete svépomocí a netroufáte si na některé profese ?

Pomůžeme Vám. I toto pro Vás dokážeme zajistit a následně i odborně poradit při dalších částech rekonstrukce prováděné svépomocí. Jsme schopni vstoupit do rekonstrukce domu v kterékoliv fázi a zajistíme dílčí i kompletní stavební práce včetně dodávky stavebního materiálu.

Kvalitní střecha je základ

Kvalitní zastřešení domu je bezesporu jeden z nejzákladnějších požadavků pro komfortní a úsporné bydlení. Pro opravy a rekonstrukce střech nabízíme komplexní služby včetně tesařských, pokrývačských a klempířských prací. Naše společnost má bohaté zkušenosti i v nových, trendových způsobech zateplování střech, jako je např. stříkání izolační difuzní pěny.

Jedná se o jeden z posledních moderních prvků, prováděným nanášením mezi krovy, kde dojde ke 100% vykrytí izolovaných prostor. Cena je v tomto případě o něco málo vyšší, ale díky tepelným úsporám je návratnost vynaložené investice přiměřená. Stejně tak však zateplujeme střechy i běžným osvědčeným způsobem, jako je izolační vata. Každý z uvedených systémů má svého zákazníka.

Dostatečné zateplení

Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního zateplení. Dostatečným zateplením snížíte spotřebu energie na vytápění až o více než polovinu, což se při trvale rostoucích cenách za energie velice rychle vrátí. Dobře zateplená fasáda Vám přinese komfortní bydlení i tím, že omezuje pronikání hluku z rušného městského prostředí.

Správné zateplení budov však není až tak jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. A to od samotné aplikace zateplovacích desek (extrudovaný polystyren, minerální vata), počínaje jejich zakládáním do zakládacích lišt, kotvením, přes aplikaci fasádních lepidel s perlinkou až po konečnou povrchovou úpravu. Při chybné aplikaci zateplovacích desek může dojít k jejich uvolnění a poškození celé nové fasády.

Při zvolení nedostatečné nebo nevyhovující tloušťky zateplovacích desek dochází za těmito ke srážení vlhkosti a tvorbě plísní, které následně pronikají až do interiéru budovy. Toto je nejrizikovější moment neodborně provedeného zateplení, kdy je následně nezbytné provést odstranění díla a opětovné zateplení budovy, jinak hrozí její trvalé poškozování. K těmto případům dochází nejčastěji tehdy, když firma za účelem „relativní úspory" finančních prostředků přesvědčí klienta o nedostatečném zateplovacím systému.

Kotvení zateplovacích desek musí být provedeno přesně dle předpisů a stavebních norem. Některé firmy za účelem snížení nákladů záměrně nepoužívají dostatečné množství kotev, čímž v budoucnu dochází k uvolňování desek a celkovému poškození fasády, což následně vede k realizaci značné finanční ztráta klienta spojené s vynucenou opravou díla.

Nanášení fasádního lepidla se taktéž musí provádět v odborných krocích, včetně správné aplikace tzv. perlinky. Správný a úplný postup předpokládá nanesení vrstvy lepidla, uchycení perlinky a následné nanesení dalších dvou vrstev lepidla. Celá řada firem tento postup nedodržuje, v krajním případě dokonce zcela vynechá aplikaci perlinky, a to vše z důvodu úspory finančních nákladů.

Před aplikací konečné povrchové úpravy (např. strukturovaná omítka) je nutné provést disperzní penetrační nátěr celého objektu, aby bylo dosaženo žádoucího sjednocení v savosti podkladového povrchu. I v této oblasti se však řada firem snaží „ušetřit" a nedodržuje tento postup.

Nadprůměrná stavební firma však naopak dokáže i tento krok dotáhnout k dokonalosti, když neváhá investovat řádově několik tisíci korun a jinak transparentní penetrační nátěr nechá barevně natónovat v souladu s plánovanou barvou výsledného povrchu. Dosáhne se tak jednoduše stejnoměrného odstínu barvy v rámci celé plochy, bez nežádoucích rozdílů. Výsledné dílo je pak naprosto perfektní a dlouhodobě odolné proti ztrátě pigmentu.

Poslení příspěvky

Pozor na podvodné jednání
Autoservis Weber

Společnost DAMA NET s.r.o. upozorňuje své zákazníky na možnost podvodného jednání ze strany pana Gondeka!

celý článek »